Kołobrzeg: Finał Wojewódzki "4" dziewcząt i chłopców

18 maja 2019 roku w Kołobrzegu zostały rozegrane Finały Wojewódzkie Kinder+Sport w kategorii "4" dziewcząt i chłopców. Turniej pozwolił wyłonić po dwie najlepsze drużyny, które uzyskały awans do Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport.

Miejscem rywalizacji była Hala Sportowa mieszcząca się w Szkole Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu. Organizatorem turnieju była SP nr 6 w Kołobrzegu i UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI.

Osobą odpowiedzialną za prawidłowy przebieg Finału Wojewódzkiego był Robert Szpak i Piotr Bogdanowicz. Wszystkie finały rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”, co przyczyniło się do podniesienia poziomu sportowego.

W kategorii "4" dziewcząt awans do Ogólnopolskiego Finału w Minisiatkówkę o Puchar Kinder+Sport wywalczyła drużyna SP 18 Koszalin oraz SMS SP 3 PLAS Gryfice. Z kolei w kategorii "4" chłopców w Zabrzu zagra SSP nr 1 Bronek Koszalin oraz SP 3 Darłowo.

Końcowa klasyfikacja Finału Wojewódzkiego "4" dziewcząt:

1. SP 18 KOSZALIN – TRENER AGNIESZKA KACZMAREK, ZAWODNICZKA WERONIKA TAŁAJ
2. SMS SP 3 PLAS GRYFICE – TRENER PRZEMYSŁAW MELNIK, ZAWODNICZKA JULIA PISKRZYŃSKA
3. UKS VOLLEY WAŁCZ – TRENER MARIUSZ MARCINKIEWICZ, ZAWODNICZKA KAROLINA TARNOWSKA
4. UKS BARNIM GOLENIÓW – TRENER ANNA GOŁĘBIOWSKA, ZAWODNICZKA NIKOLA BILIŃSKA
5. KPS CZAPLINEK – TRENER KRZYSZTOF ROSIAK, ZAWODNICZKA NIKOLA WASZAJŁO
6. UKS POGODNO SP 48 SZCZECIN – TRENER MAŁGORZATA WROŃSKA, ZAWODNICZKA INGA ROSINEK
Najlepszą zawodniczką została wybrana: ZUZANNA WĘGIERSKA - SP 18 KOSZALIN

Końcowa klasyfikacja Finału Wojewódzkiego "4" chłopców:

1. SSP NR 1 UKS BRONEK KOSZALIN – TRENER JAROSŁAW PIOTROWSKI, ZAWODNIK JAKUB KALWA
2. SP 3 DARŁOWO – TRENER REMIGIUSZ WIERCIŃSKI , EDMUND SURDEL ,ZAWODNIK DOMINIK WÓJCIK
3. SP 6 KOŁOBRZEG – TRENER DARIUSZ CHOLKA, ZAWODNIK MAKSYMILIAN KUPIEC
4. DELFIN DARŁOWO – TRENER JERZY ROSZAK, ZAWODNIK MATEUSZ BOGDAN
5. LUKS KRZYWIN – TRENER PIOTR WAYDYK, ZAWODNIK KAMIL RYŻ
6. BŁYSKAWICA SZCZECIN – TRENER KRYSTIAN CIEŚLUK
Najlepszym zawodnikiem został wybrany: IGOR PIOTROWSKI - SSP NR 1 UKS BRONEK KOSZALIN

Autor: Katarzyna Porębska, fot. ZZPS