Eliminacje Wojewódzkie "2" dziewcząt w Chwaszczynie

Eliminacje Wojewódzkie w kategorii "2" dziewcząt w województwie pomorskim, w rozgrywkach Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving zostały rozegrany w Chwaszczynie.

Drugi etap Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving, czyli Eliminacje Wojewódzkie w kategorii "2" dziewcząt w województwie pomorskim zostały rozegrane w Chwaszczynie. Areną zmagań młodych adeptek siatkówki była hala sportowa w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Chwaszczynie, mieszcząca się przy ulicy Mickiewicza 16.

Turniej został rozegrany 29 lutego 2020 roku i wzięły w nim udział 22 drużyn, a łącznie zagrało 49 zawodniczek.

Organizatorem turnieju był Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej, przy współudziale UKS WILKI CHWASZCZYNO. Nad sprawną organizacją turnieju czuwała Katarzyna Przeperska.

- W I etapie rozgrywek graliśmy w pięć zespołów, systemem "każdy z każdym”. Najlepsze zespoły z każdej grupy, tworzyły grupę o miejsca 1-5. Natomiast drugie miejsca tworzyły grupę o miejsca 6-10. Zgodnie z tym systemem reszta drużyn została podziela na kolejne grupy i rywalizowała o niższe miejsca. Wszystkie mecze rozgrywane były do 21 punktów - wyjaśnili system rozgrywania turnieju Organizatorzy.

I miejsce zajęła drużyna KaEmKa w składzie: Nikola Freda, Nadia Grochowska. Drużynę prowadził trener Piotr Fischer. Na II miejscu uplasowała się SP 42 GDAŃSK w składzie: Sara Wesołowska, Joanna Szyc. Grę tego zespołu prowadził trener Marcelina Krukowska. Ostatnie miejsce na podium zajął z kolei UKS Jasieniak, grający w składzie: Agata Nieradko, Antonina Kłosowska. Tę ekipę prowadziła trener Iwona Wilkowska.

Na trybunach było bardzo dużo kibiców. Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, opaski na ręce oraz plakaty.