Eliminacje Wojewódzkie na Dolnym Śląsku - Volleymania

W ramach Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving w województwie dolnośląskim rozgrywane były turnieje Volleymania.

Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving w województwie dolnośląskim noszą nazwę Volleymania Dolny Śląsk. Jeden z pierwszych turniejów został rozegrany w Twardogórze.

W dniu 28 września 2019 roku w hali GOSiR przy ul. Wrocławskiej 39 w Twardogórze. Organizatorem turnieju był MLKS Echo Twardogóra, a współorganizatorem Fundacja Volley Wrocław oraz Urząd Marszałkowski Dolny Śląsk. Turniej otworzył i zamknął Karol Maksymiuk, główny trener Volleymanii Dolny Śląsk.

Turniej otwarcia przyciągnął blisko 170 zawodniczek z terenu Dolnego Śląska. Do zawodów w sumie zostało zgłoszonych 60 zespołów w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii „2” zgłosiło się 28 zespołów. Z kolei w kategorii „3” rywalizowało 17 drużyn, a w kategorii „4” zagrało 15 zespołów. Łącznie zostało rozegranych aż 210 meczów. Dla wszystkich uczestników turnieju oprócz sportowych emocji, przygotowany został również zdrowy posiłek.

15. Brzeg Dolny

Kolejny turniej w ramach Volleymanii został rozegrany 19.10.2019 roku w hali wielofunkcyjnej AWF Wrocław. Był to pierwszy turniej dla dziewcząt w kategorii "4" dziewcząt i chłopców z wrocławskich szkół.

Turniej przeprowadzono na sześciu boiskach do gry o wymiarach 14x7 m z siatką na wysokości 2.15 m dla dziewcząt i 2.24 m dla chłopców, które zostały przygotowane przed zawodami. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.00. Wraz z nowym rokiem szkolnym 2019/2020 dzieci, które brały udział  w projekcie do czerwca zmieniły kategorie wiekowe i turniej ten miał charakter eliminacyjny w kategorii ,, czwórek” dziewcząt i chłopców.  Chłopcy rywalizowali w trzech grupach. Udział wzięło 19 zespołów (ponad 100 chłopców).

- Zespoły zostały podzielone na trzy grupy i grały w systemie  „każdy z każdym”. Po rozegraniu spotkań w grupach zespoły zostały przyporządkowane do poszczególnych lig według klucza: I i II miejsca – I liga, III i IV miejsca – II liga, V,VI i VII miejsca – III liga - wyjaśnił Tomasz Pajor, jeden z organizatorów zawodów.

Dziewczęta rywalizowały w czterech grupach w systemie ,,każdy z każdym”. Udział wzięło 20 zespołów (ponad 120 dziewczynek). Po rozegraniu spotkań w grupach zespoły zostały przyporządkowane do poszczególnych lig według klucza: I miejsca, oraz dwa II miejsca (zwycięzcy meczy barażowych) – I liga, dwa II miejsca (przegrani z meczów barażowych), oraz III miejsca – II liga, IV miejsca, oraz dwa V miejsca (zwycięzcy meczy barażowych) – III liga, dwa V miejsca (przegrani z meczów barażowych) – liga IV.

W sumie wzięło udział ponad 220 dziewcząt i chłopców z wrocławskich szkół podstawowych. Zawody sędziowali uczniowie klas sportowych SP nr 50 we Wrocławiu.

Wyniki "4" dziewcząt
GRUPA A

1. SP 50 I – awans do I ligi
2. SP 63 – awans do II ligi (przegrany mecz barażowy z SP 3 II)
3. SP 74 – awans do II ligi
4. SP 22 – awans do III ligi
5. SP 83 – awans do IV ligi (przegrany mecz barażowy z SP 61)

GRUPA B
1. SP 91 – awans do I ligi
2. SP 1 – awans do I ligi (wygrany mecz barażowy z SP 113)
3. SP 50 II – awans do  II ligi
4. SP 72 – awans do III ligi
5. SP 97 II – awans do III ligi (wygrany mecz barażowy z SP 28)

GRUPA C
1. SP 3  I – awans do I ligi
2. SP 3 II – awans do I ligi (wygrany mecz barażowy z SP 63)
3. SP 97 I – awans do II ligi
4. SP 75 – awans do III ligi
5. SP 61 – awans do III ligi (wygrany mecz barażowy z SP 83)

GRUPA D
1. SP 76 – awans do I ligi
2. SP 113 – awans do II ligi (przegrany mecz barażowy z SP 1)
3. SP 80 -  awans do II ligi
4. SP 118 – awans do III ligi
5. SP 28 – awans do IV ligi (przegrany mecz barażowy z SP 97 II)

6. SP 28 – awans do III ligi

Trzeci turniej z cyklu Volleymania zagościł do Sycowa. Odbył się 26.10.2019 roku w Hali Sportowej MOSiR przy ul. Komorowskiej 2. Turniej otwarcia przyciągnął blisko 190 zawodniczek z terenu Dolnego Śląska. Do zawodów w sumie zostało zgłoszonych 56 zespołów w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii „2” zgłosiło się 32 zespołów, w kategorii „3” 14 i „4” 10 zespołów dziewcząt. Zostało rozegranych 146 meczów.

Turniej otworzył zastępca burmistrza miasta i gminy Syców Artur Drzyzga. Natomiast zamknął koordynator programu Karol Maksymiuk. Dla uczestników turnieju oprócz sportowych emocji przygotowany został również zdrowy posiłek.