Finał Wojewódzki: "4" dziewcząt w Kołobrzegu

W Kołobrzegu został rozegrany pierwszy Finał Wojewódzki Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving.

W marcu rozgrywki minisiatkówki zostały zawieszone w związku z rozpowszechnianiem się pandemii koronawirusa. Na wznowienie rywalizacji musieliśmy czekać przeszło trzy miesiące. W połowie czerwca Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving zostały wznowione.

W województwie zachodniopomorskim, a dokładnie w Kołobrzegu w dniu 16 czerwca 2020 roku został rozegrany pierwszy Finał Wojewódzki w kategorii "4" dziewcząt. Zawody zorganizowano z zachowaniem wszelkich przepisów epidemiologiczno-sanitarnych. O dwa miejsca premiowane awansem do Wielkiego Finału walczyło łącznie 10 drużyn z całego regionu.

Drużyny uczestniczące w Finale Wojewódzkich "4" dziewcząt w Kołobrzegu

1. KPS CZAPLINEK
2. GTS PLAS GRYFICE
3. G.A. - UKS VOLLEY WAŁCZ
4. KS STOCZNIA DARŁOWO M&W
5. G.A. - MKS "GRYF" SZCZECINEK
6. AMPS KOŁOBRZEG
7. UKS VOLLEY 71 SZCZECIN
8. UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI
9. UKS POGODNO-POMORZANIE SP 48 SZCZECIN
10.  UKS BARNIM GOLENIÓW

- Bardzo cieszymy się, że udało się nam wznowić rozgrywki Kinder Joy of moving. Oczywiście nie mogły się one odbywać tak jak w poprzednich latach. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, jaka jest sytuacja w naszym kraju. Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, dlatego zdecydowaliśmy się zmodyfikować system rozgrywania turniejów minisiatkówki. Po zawodniczkach widać było, że są one spragnione sportowych emocji - powiedział Dariusz Cholka, koordynator rozgrywek Kinder Joy of moving w województwie zachodniopomorskim i wiceprezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej.

I dodał - Pierwszy turniej już za nami. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zawody odbyły się zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. W czasie całego trwania zawodów widać było, że uczestniczkom gra sprawia ogromną radość, a dla nas organizatorów to jest najważniejsze.

Od początku turnieju za główne pretendentki do zwycięstwa uznawane były zawodniczki z Goleniowa. Z tej roli wywiązały się celująco, wygrywając wszystkie spotkania. Drugie miejsce rozstrzygnęło się, jak się okazało potem już w eliminacjach, gdzie spotkały się zawodniczki z Wałcza i Kołobrzegu. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem 22:20 dla Wałcza.

Dwie drużyny, które uzyskały awans do Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving to UKS BARNIM Goleniów oraz G.A. - UKS Volley Wałcz.

Końcowa klasyfikacja drużyn Finału Wojewódzkiego "4" dziewcząt w Kołobrzegu
1. UKS BARNIM GOLENIÓW - trener: Małgorzata Zajko/Tomasz Bartniczuk - awans do Wielkiego Finału
2. G.A. - UKS VOLLEY WAŁCZ - trener: Michał Porębiak
- awans do Wielkiego Finału
3. UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI - trener: Robert Szpak
4. KPS CZAPLINEK - trener: Krzysztof Rosiak
5. UKS VOLLEY 71 SZCZECIN - trener: Karolina Kijana
6. UKS POGODNO-POMORZANIE SP 48 SZCZECIN - trener: Tomasz Nowak
7. GTS PLAS GRYFICE - trener: Przemysław Melnik
8. KS STOCZNIA DARŁOWO M&W - trener: Tomasz Dassuj
9. G.A. - MKS "GRYF" SZCZECINEK - trener: Dorota Gutowska
10. AMPS KOŁOBRZEG - trener: Agnieszka Ciechanowicz

Autor: Katarzyna Porębska, fot. Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej