Finał Wojewodzki: dziewcząt i chłopców w woj. lubelskim

W województwie lubelskim rozegrano Finał Wojewódzki dziewcząt i chłopców w ramach Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving.

W ramach Finału Wojewódzkiego Kinder Joy of moving rozegrano dwa finały - pierwszy turniej chłopców odbył się 1 lipca 2020 roku w Międzyrzecu Podlaskim, a drugi dziewcząt 4 lipca 2020 roku w Białej Podlaskiej.

Łącznie w tych turniejach brało udział 141 zawodników i zawodniczek (58 chłopców i 83 dziewcząt) oraz około 15 trenerów.

Organizatorem rozgrywek przy wsparciu finansowym Województwa Lubelskiego, na terenie województwa lubelskiego był Wydział Minisiatkówki WZPS w Lublinie, działający pod przewodnictwem Renaty Łapy, która pełniła również funkcję koordynatora rozgrywek. W kwestiach administracyjnych Wydział Minisiatkówki był wspierany przez osoby współpracujące z Biurem WZPS w Lublinie.

- Zawody eliminacji lokalnych - miejskich i rejonowych odbyły się, dzięki wielkiemu zaangażowaniu osób ze środowisk lokalnych. Od lat działających na rzecz rozwoju i upowszechniania siatkówki i minisiatkówki - m.in. w Annopolu, Białej Podlaskiej, Chełmnie, Kraśniku, Opolu Lubelskim, Międzyrzecu Podlaskim, Lublinie, Świdniku oraz Tomaszowie Lubelskim. Wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w organizację tych zawodów za okazaną pomoc w imieniu Wydziału Minisiatkówki WZPS w Lublinie składam serdeczne podziękowania - powiedziała Renata Łapa, koordynator turnieju Kinder Joy of moving w województwie lubelskim.

Końcowa klasyfikacja Finału Wojewódzkiego dziewcząt w Białej Podlaskiej
"2" dziewcząt

1. SKS Szóstka I TPS Biała Podlaska, trener: G. Gajewski, A. Świderek - awans do Wielkiego Finału
2. SKS Szóstka II TPS Biała Podlaska, trener: G. Gajewski, A. Świderek - awans do Wielkiego Finału

3. Dragon Wojcieszków / UKS 9 Puławy, trener: S. Michna, K. Zbietka
4. UKS Olimp I Opole Lubelskie, trener: Iwona Konior
5. SP 7 I Lublin, trener: Krzysztof Stepanów
6. SP 4 Lublin, trener: Elżbieta Dietrych

"3" dziewcząt
1. UKS Jagiellończyk Biała Podlaska, trener: Konrad Rechnio, Iwona Kandora - awans do Wielkiego Finału
2. SKS Szóstka I Biała Podlaska, trener: Bożena Gajewska - awans do Wielkiego Finału

3. UKS Olimp I Opole Lubelskie, trener: I. Konior, M. Potocka-Jagodzińska
4. SP 44 I Lublin, trener: Małgorzata Skulimowska
5. MKS Avia Świdnik, trener: Renata Łapa

"4" dziewcząt
1. SKS Szóstka I Biała Podlaska, trener: Grzegorz Piszcz - awans do Wielkiego Finału
2. UKS Jagiellończyk Biała Podlaska, trener: Konrad Rechnio, Iwona Kandora - awans do Wielkiego Finału

3. SP 32 I Lublin, trener: Piotr Fijołek
4. TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski, trener: Krzysztof Wróbel
5. SP 7 I Lublin, trener: Agnieszka Gołofit
6. MKS II LO Chełm, trener: Tomasz Augustyniak
7. MKS Avia Świdnik, trener: Renata Łapa

Końcowa klasyfikacja Finału Wojewódzkiego chłopców w Międzyrzecu Podlaskim
"2" chłopców
1. UKS Serbinów Biała Podlaska, trener: Joanna Biała-Sobieraj - awans do Wielkiego Finału
2. MKS Avia Świdnik, trener: Dariusz Kuźma - awans do Wielkiego Finału

3. UKS Międzyrzecka Trójka I Międzyrzec Podlaski, trener: Wojciech Więckowski
4. UKS Olimp II Opole Lubelskie, trener: Krzysztof Strawa

"3" chłopców
1. UKS Olimp I Opole Lubelskie, trener: Romuald Jurak - awans do Wielkiego Finału
2. LKS Cisy Nałęczów, trener: Przemysław Chrościcki - awans do Wielkiego Finału

3. As/Dragon Łuków, trener: Robert Samujło
4. SP 4 Łuków, trener: Jakub Ostrowski
5. MKS Avia Świdnik, trener: Dariusz Kuźma

"4" chłopców
1. UKS Serbinów I Biała Podlaska, trener: Maciej Sobieraj - awans do Wielkiego Finału
2. UKS Olimp Opole Lubelskie, trener: Romuald Jurak - awans do Wielkiego Finału

3. MKS Avia Świdnik, trener: Dariusz Kuźma
4. UKS Serbinów II Biała Podlaska, trener: Joanna Biała-Sobieraj

Autor: Katarzyna Porębska/Lubelski Związek Piłki Siatkowej