Finał Wojewódzki: dziewcząt w woj. podkarpackim

W Rzeszowie odbył się Finał Wojewódzki w kategorii dziewcząt Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving.

23 czerwca 2020 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie odbyły się Finały Wojewódzkie rozgrywek Kinder Joy of moving w kategorii "2" i "3" dziewcząt. Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło po 12 drużyn, które prawo startu w finale wywalczyły we wcześniejszych eliminacjach.

W "2" dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS Kępa Dębica 1, pokonując w meczu finałowym KKS Karpat Krosno 1. Obie drużyny awansowały  do Wielkiego Finału. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna UKS MOSiR Dukla 2.

W kategorii "3" dziewcząt najlepsza okazała się drużyna UKS 15 Przemyśl 1. Drugie miejsce zajęła ekipa MKS V LO Rzeszów. Natomiast trzecie miejsce padło łupem KKS Karpaty Krosno 1. Podobnie jak w kategorii "2" dwie najlepsze drużyny będą reprezentować województwo w Wielkim Finale tych rozgrywek.

Dzień później, czyli 24 czerwca 2020 roku także na obiektach Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie o awans do rozgrywek finałowych rywalizowało 16 drużyn w kategorii "4" dziewcząt. W meczu finałowym spotkały się drużyny UKS 15 Przemyśl 1 oraz KKS Karpaty Krosno 2, co za tym idzie zapewniły sobie start w Wielkim Finale. Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna z Krosna, a na drugim z Przemyśla. Na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki KKS Karpaty Krosno 1.