Finały Wojewódzkie - Lubelskie

W województwie lubelskim poznaliśmy wszystkich finalistów Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving sezonu 2020/21.

W ramach Finału Wojewódzkiego rozgrywek KINDER Joy of moving odbyły się dwa turnieje - pierwszy dziewcząt 29 maja 2021 w Białej Podlaskiej, a drugi chłopców, który został rozegrany 13 czerwca 2021 w Opolu Lubelskim. Łącznie w tych zawodach brało udział 225 zawodników i zawodniczek (chłopców 90 i 135 dziewcząt) oraz około 15 trenerów.

Organizatorem rozgrywek, przy wsparciu finansowym Województwa Lubelskiego, na terenie woj. lubelskiego był Wydział Minisiatkówki WZPS w Lublinie, działający pod przewodnictwem Krzysztofa Iwańczuka, która pełniła również funkcję koordynatora rozgrywek. W kwestiach administracyjnych Wydział Minisiatkówki był wspierany przez osoby współpracujące z biurem WZPS w Lublinie.

Wyniki Finałów Wojewódzkich dziewcząt w Białej Podlaskiej
"2" dziewcząt
PÓŁFINAŁY
SKS Szóstka I – SP 4 II 2:1 (-12, 14, 9)
UKS Jagiellończyk I- UKS Jagiellończyk II 2:1 (-11, 11, 5)
O MIEJSCA 1-2
SKS SZÓSTKA I- UKS JAGIELLOŃCZYK I 1:2 (-10, 11, -7)
O MIEJSCA 3-4
SP 4 II- UKS JAGIELLOŃCZYK II 2:0 (6, 10)
O MIEJSCA 5-6
UKS JAGIELLOŃCZYK III- MKS KRAŚNIK II 2:0 (13, 13)
O MIEJSCA 7-8
SP 4 I- MKS KRAŚNIK I 2:1 (-13, 7, 6)

"3" dziewcząt
PÓŁFINAŁY
SKS Szóstka I – TPS/ SP 4 I Lublin 2:0 (5, 7)
MKS Avia- SKS Szóstka II 0:2 (-12, -18)
O MIEJSCA 1-2
SKS SZÓSTKA I- SKS SZÓSTKA II 2:1 (5, -10, 10)
O MIEJSCA 3-4
MKS AVIA- TPS/ SP 4 I 2:0 (9, 9)
O MIEJSCA 5-6
UKS OLIMP- UKS DRAGON/UKS DZIEWIĄTKA 0:2 (-13,-13)
O MIEJSCA 7-8
UKS START- TPS/ SP 4 IV 2:0 (8, 11)
O MIEJSCA 9-10
TPS/ SP 7- MKS Kraśniik 2:0 (12, 13)

"4" dziewcząt
PÓŁFINAŁY
SKS Szóstka – TPS/SP 32 I Lublin 2:1 (-12, 10, 6)
Jagiellończyk/Międzyrzec- MKS Skałka/Olimp 2:0 ( 6, 4)
O MIEJSCA 1-2
SKS SZÓSTKA I- Jagiellończyk/Międzyrzec 1:2 (-8,18,-8)
O MIEJSCA 3-4
MKS Skałka/Olimp- TPS/SP 32 0:2 (-11,-9)
O MIEJSCA 5-6
Jagiellończyk III- MKS AVIA 0:2 (-14,-12)
O MIEJSCA 7-8
TPS/SP 44 I Lublin- MKS Kraśnik 2:0 (6, 13)

Końcowa klasyfikacja Finałów Wojewódzkich dziewcząt w woj. lubelskim
"2" dziewcząt
1. UKS Jagiellończyk I Biała Podlaska- trener: Izabela Łukaszuk, skład: Laura Charłamowicz,
Maria Markiewicz, Kamila Olędzka - awans do Wielkiego Finału
2. SKS Szóstka Biała Podlaska I – trener: Bożena Gajewska, skład: Agata Tarasiuk, Amelia
Juszczuk, Michalina Sadowska - awans do Wielkiego Finału
3. SP 4 II Lublin- trener: Elżbieta Dietrych, skład: Justyna Ozimkiewicz, Aleksandra Siembida
4. UKS Jagiellończyk II Biała Podlaska
5. UKS Jagiellończyk III Biała Podlaska
6. MKS Kraśnik II
7. SP 4 I Lublin
8. MKS Kraśnik I
9. SP 7 I
10. MKS Stal VI Poniatowa
11. MKS Kraśnik IV

"3" dziewcząt
1. SKS Szóstka Biała Podlaska I- trener: Grzegorz Gajewski , skład: Laila Świderek, Anna Borys,
Izabela Mróz, Tamara Gaponiuk, Lena Smoleń - awans do Wielkiego Finału
2. SKS Szóstka Biała Podlaska II – trener: Anna Świderek, skład: Zofa Sawicka, Klaudia Stolarczuk,
Julia Kazimierak, Weronika Popławska, Karolina Sulej - awans do Wielkiego Finału
3. MKS Avia Świdnik- trener: Renata Łapa, skład: Nicola Robak, Magdalena Wróbel, Barbara
Lubowiecka
4. TPS/SP 4 I Lublin
5. UKS Dragon Wojcieszków/UKS Dziewiątka Puławy
6. UKS Olimp I Opole Lub.
7. UKS Start Tomaszów Lublelski
8. TPS/SP 4 IV Lublin
9. TPS/ SP 7 Lublin
10. MKS Kraśnik

"4" dziewcząt
1. UKS Jagiellończyk/UKS Międzyrzecka Trójka- trener: Konrad Rechnio , skład: Amelia
Kozakiewicz, Hanna Janicka, Karolina Piotrowska, Natasza Marczuk, Klaudia Szyndler, Oliwia
Daniluk - awans do Wielkiego Finału
2. SKS Szóstka Biała Podlaska – trener: Grzegorz Piszcz, skład: Michalina Gaponiuk, Oliwia
Hromiuk, Oliwia Kasiedczak, Agata Kopryjaniuk, Julia Polubiec, Daria Roznowicz - awans do Wielkiego Finału
3. TPS/ SP 32 Lublin- trener: Agnieszka Gołoft, skład: Katarzyna Galewska, Gabriela Horecka,
Julia Kwiatosz, Kinga Łódź-Śmigielska, Julia Popławska, Oliwia Wilczek
4. MKS Skałka/UKS Olimp
5. MKS Avia Świdnik
6. UKS Jagiellończyk III Biała Podlaska
7. TPS/SP 44 I Lublin
8. MKS Kraśnik
9. SP 4 Zamość

Wyniki Finałów Wojewódzkich chłopców w Opolu Lubelskim
"2" chłopców
PÓŁFINAŁY
UKS Serbinów II – SP 4 Łuków I 0:2 (8:15, 6:15)
SP 21/TPS I- UKS Serbinów I 0:2 (8:15, 10:15)
O MIEJSCA 1-2
SP 4 Łuków I – UKS Serbinów I 0:2 (13:15, 8:15)
O MIEJSCA 3-4
UKS Serbinów II- SP 21/TPS I 2:1 (15:13, 10:15, 11:6)
O MIEJSCA 5-6
SP 4 łuków II- UKS Olimp Opole Lub 1:2 (15:13, 10:15, 11:13)
O MIEJSCA 7-8
MKS KRAŚNIK I – MKS Stal Poniatowa 0:2 (11:15, 13:15)

"3" chłopców
PÓŁFINAŁY
Aleksandrów – Serbinów II 2:0 (15:3, 15:6)
MKS Avia- Serbinów I 0:2 (12:15, 13:15)
O MIEJSCA 1-2
Serbinów I - Aleksandrów 2:0 (15:11, 15:6)
O MIEJSCA 3-4
MKS AVIA- Serbinów II 2:0 (15:12, 15:13)
O MIEJSCA 5-6
UKS Międzyrzecka Trójka- MKS Stal Poniatowa 2:0 (16:14, 15:5)

"4" chłopców
PÓŁFINAŁY
UKS Olimp/UKS Tempo – UKS Serbinów 2:0 (15:4, 15:11)
SP 4 Łuków- LKS Cisy 1:2 (15:10, 7:15, 9:11)
O MIEJSCA 1-2
UKS Olimp/UKS Tempo- LKS Cisy 2:0 (15:7, 19:17)
O MIEJSCA 3-4
UKS Serbinów I- SP 4 I Łuków 0:2 (13:15, 11:15)
O MIEJSCA 5-6
MKS Avia Świdnik- AS Łuków I 0:2 (9:15, 9:15)

Końcowa klasyfikacja Finałów Wojewódzkich chłopców w woj. podlaskim
"2" chłopców
1. UKS Serbinów I - awans do Wielkiego Finału
2. SP 4 Łuków I - awans do wielkiego Finału
3. UKS Serbinów II
4. SP 21/TPS Lublin I
5. UKS Olimp Opole Lubelskie
6. SP 4 Łuków II
7. MKS Stal Poniatowa
8. MKS Kraśnik I

"3" chłopców
1. UKS Serbinów I - awans do wielkiego Finału
2. Aleksandrów - awans do wielkiego Finału
3. MKS Avia Świdnik
4. UKS Serbinów II
5. UKS Międzyrzecka Trójka
6. MKS Stal Poniatowa

"4" chłopców
1. UKS Olimp / UKS Tempo - awans do wielkiego Finału
2. LKS Cisy Nałęczów - awans do wielkiego Finału
3. SP 4 Łuków I
4. UKS Serbinów Biała Podlaska
5. AS Łuków I
6. MKS Avia Świdnik

Autor: Katarzyna Porębska/Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej Lublin