Finały Wojewódzkie - Opolskie

W województwie opolskim zostali wyłonieni finaliści tegorocznej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving.

Finał Wojewódzki dziewcząt w województwie opolskim został rozegrany 30 maja 2021 roku w sali sportowej Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Opolu. W turnieju udział wzięły następujące kluby i szkoły: LUKS Sukces Komprachcice, ECO UNI Opole, Nysa, UKS Jedynka Kluczbork, UKS Jedynka Niemodlin, UKS Korona Olesno, PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle, PSP nr 19 Kędzierzyn-Koźle oraz PV Volley Krapkowice.

Natomiast Finał Wojewódzki chłopców odbył się dzień wcześniej, tj. 29 maja 2021 roku w Paczkowie. Rywalizacja była dość wyrównana, ale ostatecznie tylko dwa zostały w każdej kategorii awansowały do Wielkiego Finału.

Końcowa klasyfikacja Finału Wojewódzkiego w woj. opolskim
"2" dziewcząt
1. LUKS Sukces Komprachcice - w składzie: Julia Jochaniak, Jadwiga Machoń, Nika Nega; trener: Piotr Szczubiał
2. ECO UNI Opole - w składzie: Emilia Śmigiel, Hanna Aksamit, Magdalena Mzyk; trenerka: Bożena Gala

"3" dziewcząt
1. UKS Jedynka Kluczbork - w składzie: Amelia Solnica, Wiktoria Osika, Martyna Dziedzic, Michalina Doroz, Amelia Strączek; trener: Piotr Głodziński
2. ECO UNI Opole - w składzie Anna Dolińska, Hanna Makos, Hanna Machelska, Julia Kałszanik; trener: Rafał Doliński

"4" dziewcząt
1. ECO UNI Opole I - w składzie: Hanna Kasprzyk, Malwina Makara, Joanna Domańska, Paulina Potocka, Gabriela Dudek; trener: Marcin Płocki
2. ECO UNI Opole II - w składzie: Luiza Koczwara, Marcelina Juszczyk, Julia Pietroń, Hanna Grzelak, Hanna Stasiukiewicz, Milena Ataman; trener: Dorota Rusin

"2" chłopców
1. PSP19 KĘDZIERZYN KOŹLE – w składzie: TADEUSZ BARYŁA, ADAM CICHOŃ DOMINIK BUBICZ; trener: TOMASZ SIEMASZKO
2. PSP11 KĘDZIERZYN KOŹLE – w składzie: MAREK RÓŻAŃSKI, MICHAŁ JAROSIŃSKI; trener: JANUSZ BLACHUCIK

"3" chłopców
1. UKS COCON KORONA OLESNO – w składzie: MACIEJ SROKOSZ, JAN POLAK, FRANCISZEK POLAK, NIKODEM PATEK; trener: BORZYKH TETYANA
2. SP 3 NYSA II – w składzie: FILIP JURKOWSKI, JULIUSZ KUGLARZ, SEBASTIAN FULAT DAWID JANIK; trener: PAWEŁ SATORA

"4" chłopców
1. AMS OPOLE – w składzie: TOMASZ MAJER, MATEUSZ BIAŁEK, JAN HORODECKI, KAMIL BORYŁA, TYMON LUDWIŃSK; trener: BŁAŻEJ GWÓŹDŹ
2. SP 3 NYSA I – w składzie: SZYMON MLECZKO, MATEUSZ CHROBAK, WIKTOR PIEGZA, RADOSŁAW SZUSTER, DAMIAN JEŻOWSKI, ALAN PLECKH; trener: EWA STRUKOWSKA

Autor: Katarzyna Porębska/Opolski Związek Piłki Siatkowej