Finały Wojewódzkie - Zachodniopomorskie

W województwie zachodniopomorskim poznaliśmy drużyny, które wywalczyły awans do Wielkiego Finału ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving.

Finały Wojewódzkie w województwie zachodniopomorskim w sezonie 2020/21 zagościły w Szczecinku, Policach, Goleniowie oraz Połczynie Zdrój.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby rywalizacja o dwa miejsca premiowane awansem do Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela odbywała się w bezpiecznych warunkach i z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego, w związku z obowiązującymi obostrzeniami koronawirusa.

Bez żadnych problemów udało się wyłonić po dwie najlepsze drużyny w kategorii "2", "3", "4" dziewcząt i chłopców, które awansowały do sierpniowego Wielkiego Finału.

Końcowa klasyfikacja Finałów Wojewódzkich
"2" dziewcząt
1. GA MKS GRYF Szczecinek - w składzie: KOZERSKA Hanna, LESYK Lena, MICHALSKA Urszula; trener: GUTOWSKA Dorota - awans do Wielkiego Finału
2. UKS VOLLEY 71 Szczecin - w składzie: DORAWA Martyna, LEMAŃSKA Julia, ROZDEBA Wiktoria; trener: KIJANA Karolina - awans do Wielkiego Finału
3. GA MKS GRYF Szczecinek I

"3" dziewcząt
1. AMPS Kołobrzeg - w składzie: MROŻEK Dominika, ARABAS Hanna, ZBYTNIK Paulina, TOLLOCZKO Lena; trener: CIECHANOWICZ Agnieszka - awans do Wielkiego Finału
2. SP 18 Koszalin - w składzie: KĘPKA Natalia, WOJDYŁA Natalia, KLEMENS Kalina, SUBEL Dorota;  trener: KACZMAREK Agnieszka - awans do Wielkiego Finału
3. UKS POGODNO POMORZANIE SP48 Szczecin
4.GTS Plas Gryfice
5.UKS Barnim Goleniów
6.GTS Plas Gryfice II
7.UKS Bukowe Szczecin I
8.UKS Volley 71 Szczecin
9.MKS Gryf Szczecinek
10 UKS Pogodno Szczecin SP48 II
11.SP 18 Koszalin II
12. KS Stocznia Darłowo.

"4" dziewcząt
1. UKS POGODNO POMORZANIE SP48 VOLLEY 71 Szczecin - w składzie: GREJMAN Barbara, WARCHOŁ Maja, WILANOWSKA Zofia, STEFAŃCZYK Lena, POBORSKA Oliwia; trenerzy WROŃSKA Małgorzata, KNYREK Małgorzata, NOWAK Tomasz, KIJANA Karolina - awans do Wielkiego Finału
2. SMS SP3 PLAS Gryfice - w składzie: NAWROCKA Vanessa, JANIK Kalina, WOJDA Zuzanna, JACHOWSKA Klaudia, MAŁKOWSKA Kornelia, WINNICKA Gabriella; trener: MELNIK Przemysław - awans do Wielkiego Finału
3. LIBERO Banie
 4. POGODNO POMORZANIE I Szczecin
5. AMPS Kołobrzeg
6. SMS Police
7. SP 18 Koszalin
8. BARNIM Goleniów
9. BUKOWE Szczecin
10. STOCZNIA Darłowo
11. POGODNO POMORZANIE II Szczecin
12. PSPS Police

"2" chłopców
1. Lolek Koszalin - w składzie: GRYSZUN NOWOSADKO Jan, PYŻANOWSKI Waldemar, PĄCZKA Daniel; trener: Dariusz Bryła - awans do Wielkiego Finału
2. Mieszko Połczyn Zdrój - w składzie: ŚRUBKA Szymon, BŁACH Adam; trener: Wojciech Halec - awans do Wielkiego Finału
3. AS 13 Koszalin I 
4 SGS Goleniów I 

"3" chłopców
1.MKS MIESZKO Połczyn Zdrój - w składzie: KSIĄZEK Jan, WALKOWIAK Antoni, KLOC Antoni, SINCZEWSKI Natan, LIPIŃSKI Aleksander; trener: Wojciech Halec - awans do Wielkiego Finału
2. AS 13  KOSZALIN  - w składzie: BAJOWSKI Daniel, WIŚNIEWSKI Kacper, ŚLEDZIŃSKI Bartosz, ZALEWSKI Jakub, LISOWSKI Dawid; trener: Grzegorz Drętkiewicz - awans do Wielkiego Finału
3. MKS MIESZKO Połczyn Zdrój II

"4" chłopców
1.G.A MKS GRYF SZCZECINEK - w składzie: ŻMUDA -TRZEBIATOWSKI Filip, TYLUŚ Michał SZCZYGIEŁ Filip, DUDA Krzysztof, WYDMUCH Wojciech; trener: Dariusz Brambor - awans do Wielkiego Finału
2.SSP NR 1 BRONEK KOSZALIN - w składzie: BUGAJ Marcel, FORNALAK Stanisław, JABCZYŃSKI Kacper, SKRZYNIARZ Oktawian, DABROWSKI Wiktor; trener: Mateusz Ronowicz - awans do Wielkiego Finału


Autor: Katarzyna Porębska/Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej