Kinder Joy of moving a edukacja

Program Kinder Joy of moving w swoich założeniach odpowiada na dwa cele na rzecz zrównoważonego rozwoju, jakie w ramach Agenda 2030 zostały opracowane przez United Nations. Promując aktywny styl życia wśród najmłodszych oraz ich rodzin na całym świecie, mówimy o celu 3, czyli DOBRYM ZDROWIU I JAKOŚĆ ŻYCIA, natomiast kiedy nasze działania  koncentrują   się upowszechnianiu oraz  szeroko rozumianej edukacji sportowej, z całą pewnością możemy odnieść się również do celu 4 Agendy 2030, czyli do DOBREJ JAKOŚCI EDUKACJI.
Od stycznia 2020 roku Kinder Joy of moving jest partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego – i jak możecie się domyślać, nie piszemy o tym bez powodu! W ramach tej współpracy został opracowany wyjątkowy zestaw edukacyjny „Co lubię? Sport lubię!” dedykowany dla nauczycieli i rodziców uczniów szkół podstawowych, na który składają się następujące elementy:

Olimpijskie Plansze Edukacyjne – set 14 bogato ilustrowanych plakatów opisujących prostym językiem kluczowe tematy związane z historią igrzysk olimpijskich, prezentacją postaci Pierre de Coubertin, symboli olimpijskich, czy też powiązań sportu ze sztuką.

Niezbędnik olimpijski – podręcznik, który zwiera przykłady na ciekawe i angażujące przeprowadzenie zajęć lekcyjnych na każdy z 14 tematów prezentowanych na planszach olimpijskich.

Olimpijskie memory w formacie XXL – gra typu memory nie tylko pozwala na szybsze zapamiętywanie najważniejszych informacji z prowadzanych lekcji, ale też sprawia, że nauka przez zabawę staje się pozytywnym doświadczeniem dla najmłodszych.

Książka „Zjednoczeni w marzeniach. 14 historii na medal” – to wyjątkowa publikacja, na którą skała się aż 14 wywiadów z polskimi złotymi olimpijczykami. Każdy wywiad to inna historia, która pokazuje czego uczy nas sport i jak ważny jest ruch w życiu każdego z nas!

Cały zestaw dostępy jest w wersji „papierowej”, ale i elektronicznej, którą możecie pobrać całkowicie bezpłatnie ze strony: https://olimpijski.pl/edukacjapkol/zainspiruj-sie/materialy-edukacyjne   

Autor: Informacja prasowa