Kinder+Sport 2019: dzień 1

W poniedziałek rozpoczęły się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder+Sport. W turnieju udział biorą 192 drużyny z całej Polski w kategoriach dwójek, trójek i czwórek dziewcząt i chłopców. Mistrzostwa po raz dwudziesty pierwszy rozgrywane są w Hali Widowiskowej MOSiR Zabrze. Pierwszy dzień turnieju upłynął zespołom na rywalizacji w grupach oraz fazie rozgrywek 1-16.

- W tym roku po raz pierwszy w historii klubu Zahir Volley Wschowa zdobył dwa złote medale, co oznacza że dwa zespoły awansowały do finału w Zabrzu. To był cel dla klubu postawiony przed sezonem. To co wydarzy się w Zabrzu traktujemy jako doskonała zabawę i zwieńczenie pracy całego sezonu. Atmosfera w zespołach jest dobra, bo jak lepiej rozpocząć wakacje, niż od udziału w tak ważnym dla dzieci turnieju - powiedział Jarosław Szwarc, trener Zahir Volley Wschowa przed rozpoczęciem turnieju Kinder+Sport.

Pierwsze mecze fazy grupowej XXV Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport rozpoczęły się o godzinie 9.00. Zespoły rywalizowały w kategorii "2", "3" i "4" dziewcząt i chłopców, jednocześnie na 24 boiskach rozstawionych w Hali Widowiskowej MOSiR Zabrze. Na godzinę 11.00 zaplanowano uroczystą ceremonię otwarcia turnieju, podczas której turniejowi Kinder+Sport zostało nadane imię śp. Marka Kisiela, prezesa Śląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Od pierwszego dnia rywalizacji bardzo dobrze spisywały się zawodniczki drużyny ŁASKOVIA Łask z kategorii "3" dziewcząt z województwa łódzkiego. - Jestem bardzo zadowolona z postawy moich podopiecznych. Bałam się, że będzie większy stres. Jesteśmy trochę zmęczeni przez panujące wysokie temperatury, ale dajemy radę. Tak jak powiedziałam, na ten moment jestem zadowolona z postawy i walki dziewczyn. Mamy duże szanse awansować do grona ośmiu najlepszych drużyn. Uważam, że ciężko pracowały przez cały sezon i należy im się wysoka lokata podczas tego turnieju. Oczywiście marzeniem jest medal - wyznała Maja Lipowska, trener zespołu ŁASKOVIA Łask.

W kategorii "3" chłopców równie dobrze radzą sobie młodzi siatkarz KS WIFAMA Łódź. - Muszę przyznać, że gra wcale nie jest tak łata, jak mogłoby się wydawać. Konkurencja nie śpi. Żadne spotkanie w naszej kategorii nie przychodzi łatwo. Na razie udaje się wygrywać i mamy szanse na ósemkę, ale jeszcze przed nami ważne mecze - zauważył Krzysztof Domagała, szkoleniowiec łódzkiej drużyny.

Podczas turnieju Kinder+Sport ważna jest rywalizacja, walka o medale, ale wszyscy zgodnie podkreślają, że najważniejsza jest wspaniała atmosfera oraz możliwość nawiązywania przyjaźni. - Podczas każdego turnieju panuje świetna atmosfera. Z wielką przyjemnością przyjeżdżam na te zawody. Muszę przyznać, że bardzo fajnie pracuje się z wszystkimi zespołami. Cieszę się, że w takim Goleniowie jest siatkówka i dzieci tak chętnie zgłaszają się do gry w turnieju Kinder+Sport - powiedziała Anna Gołębiowska, trenerka UKS BARNIM GOLENIÓW 1.

Zespół z Goleniowa podczas pierwszego dnia spisywał się dobrze. W fazie grupowej zajął drugie miejsce. - Przed nami jeszcze dwa mecze w drugim etapie rywalizacji. Zobaczymy jak wszystko się ułoży. My bardzo cieszymy się, że po raz kolejny mamy szanse zagrać w Wielkim Finale Kinder+Sport w Zabrzu - dodała Gołębiowska.

Przez cały dzień zmagania zawodniczek i zawodników obserwowała Dorota Świeniewicz, wielokrotna reprezentantka Polski i mistrzyni Europy z 2003 i 2005 roku. - Bardzo cieszymy się, że w tych bardzo trudnych czasach, kiedy dzieci i młodzież mają dużo więcej bardziej atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu, wybierają siatkówkę. To budujące, że tak chętnie zgłaszają się do udziału w turnieju. Dla nich gra w Wielkim Finale jest bardzo dużym przeżyciem. Mnie osobiście cieszy to, że duża liczba dzieciaków garnie się właśnie do naszej dyscypliny sportu - wyznał była przyjmująca reprezentacji Polski.

192 najlepsze drużyny w Polsce dopingował do gry również Paweł Korzeniowski, wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, wielokrotny mistrz Europy, olimpijczyk w pływaniu. - Muszę przyznać, że zazdroszczę siatkówce takiego turnieju. Chciałbym, żeby kiedyś na zawodach pływackich było tyle dzieciaków, co na turnieju Kinder+Sport. Gratuluję świetnej organizacji zawodów. Cieszę się, że mogłem od środka zobaczyć rywalizację dzieci w największym turnieju minisiakówki w Europie - powiedział Korzeniowski.

Wyniki turnieju śledzić można na stronie http://www.minisiatkowka.pl/ w zakładce WYNIKI

Galeria: http://www.minisiatkowka.pl/pl/galeria


Organizacja Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport nie byłaby możliwa bez wsparcia Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, MOSiR Zabrze, a także Ferrero Polska. Patronat honorowy nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.Autor: Katarzyna Porębska