Kinder+Sport 2019: dzień 3

Środa jest ostatnim dniem rywalizacji w XXV Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder+Sport. 192 drużyny w kategorii "2", "3", "4" dziewcząt i chłopców w trzecim dniu turnieju rozgrywają już mecze o poszczególne miejsca. Dzisiaj również poznamy wszystkich medalistów tegorocznych zawodów, które rozgrywane są w Hali Widowiskowej MOSiR Zabrze.

Od pierwszych meczów zmagania młodych adeptów siatkówki oglądała Alicja Grabka, reprezentanta Polski oraz rozgrywająca DPD Legionovii Legionowo. Wspomniana zawodniczka w przeszłości sama brała udział w turnieju Kinder+Sport.

-  Dla mnie to był świetny czas i duże przeżycie. Poznałam dużo ludzi, z którymi kontakt mam do dzisiaj. To był pierwszy kontakt z siatkówką, jeśli chodzi o grę o medale. Cieszę się, że w tym roku mogłam przyjechać do Zabrza i oglądać zawody, w których uczestniczy tak duża liczba młodych siatkarek i siatkarzy. Doskonale wiem, jakie to są emocje, kiedy bierze się udział w takim turnieju, bo grałam w nim aż trzy razy. Za wszystkich uczestników trzymam mocno kciuki - powiedziała Alicja Grabka, reprezentantka Polski.

Wszystkie spotkania o poszczególne miejsca były bardzo zacięte i emocjonujące. Nie brakowało sportowej rywalizacji. W kategorii "3" dziewcząt złoty medal wygrała drużyna MKS Dwójka Zawiercie, która w finale pokonała zespół ŁASKOVIA Łask 2:1. - To było bardzo trudne spotkanie. Miałyśmy w finale trudnego przeciwnika. Bardzo cieszymy się, że udało się nam wygrać. Były trudne momenty w tym spotkaniu, ale przetrzymały je i wróciły na zwycięską ścieżkę. To był dla nas bardzo udany turniej, w końcu zakończyłyśmy go złotym medalem - powiedziała Wiesława Siuda, trenerka drużyny MKS Dwójka Zawiercie.

W kategorii "3" chłopców natomiast po równie zaciętym meczu ze zwycięstwa cieszył się zespół PSP 11 Kędzierzyn-Koźle, który pokonał UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY KORAL WROCŁAW 2:1. - Trzeci rok z rzędu zdobywamy złoto. Cieszę się ogromnie, że udało się nam odnieść zwycięstwo. Do tego w kategorii "2" nasz klub wywalczył srebro. Nigdy nie udało się w historii naszego klubu, aby podczas jednego turnieju minisiatkówki zdobyć da medale - wyznał Marcin Nurski, trener PSP 11 Kędzierzyn-Koźle.

I dodał - Nasz przeciwnik to silny rywal. Byli perfekcyjnie przygotowani do tego turnieju. wiedzieliśmy, że musimy z nimi grać bardzo równo, aby zachować szanse na zwycięstwo. Cieszy mnie ogromnie to, że przetrzymaliśmy trudne momenty. Kiedyś mówiło się, że dziewczyny lubią brąz. Teraz możemy powiedzieć, że chłopcy lubią złoto!


Wyniki turnieju śledzić można na stronie http://www.minisiatkowka.pl/ w zakładce WYNIKI

Galeria: http://www.minisiatkowka.pl/pl/galeria

Organizacja Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport nie byłaby możliwa bez wsparcia Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, MOSiR Zabrze, a także Ferrero Polska. Patronat honorowy nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Autor: Katarzyna Porębska, fot. Darek Lewandowski