Kinder+Sport 2019 zainaugurowano w Lublinie

Województwo lubelskie zainaugurowano tegoroczną edycję turnieju Kinder+Sport. Pierwsze rozgrywki w ramach I etapu rozegrano w listopadzie i grudniu 2018 roku. 

W ramach I etapu rozgrywek Kinder+Sport odbyły się łącznie trzy turnieje: dwa dziewcząt (24.11.2018 – SP 44 w Lublinie, 01.12.2018 ZS nr 5 Lublin, SP 5 Lublin) i jeden chłopców (02.12.2018 w ZS nr 5 Lublin).

Łącznie w tych turniejach udział wzięło 628 zawodników i zawodniczek (212 chłopców i 416 dziewcząt) oraz 163 drużyny (108 dziewcząt i 55 chłopców). Warto dodać, że za przygotowanie zespołów do turniejów ministakówki odpowiadało łącznie 56 trenerów. 

Organizatorem rozgrywek na terenie woj. lubelskiego był Wydział Minisiatkówki WZPS w Lublinie, działający pod przewodnictwem  Renaty Łapy, która pełniła również funkcji koordynatora rozgrywek. W kwestiach administracyjnych Wydział Minisiatkówki był wspierany przez osoby współpracujące z Biurem WZPS w Lublinie.

- Zadbaliśmy o to, aby stworzyć atmosferę i warunki do dobrej zabawy oraz rozrywki dla dzieci poprzez aktywny wypoczynek. Staraliśmy się pokazać, że sport to nie tylko rywalizacja, ale także źródło nowych doświadczeń, przyjaźni oraz wspomnień na całe życie. Zachęcaliśmy dzieci do podejmowania wyzwań sportowych oraz zaszczepienie elementarnych zasad rywalizacji, w tym zasad fair-play. Ponadto przekazaliśmy naukę, że poświęcenie i ciężka praca może pomóc osiągnąć sukces, ale także jak poradzić sobie z przegraną i niepowodzeniami – powiedzieli organizatorzy turnieju Kinder+Sport w Lublinie.

V Andrzejkowy Turniej Minisiatkówki dla dziewcząt klas IV, V, VI – Lublin
Do rywalizacji klas IV przystąpiło 17 zespołów
Klasyfikacja końcowa:
1. SP nr 7 I
2. SP nr 32
3. SP nr 24 II
4. SP nr 24 I
5. SP nr 44 II
6. SP nr 7 III
7. SP nr 7 II
8. SP nr 7 IV
9. SP nr 44 V
10. SP nr 4 I
11. SP nr 44 VI
12. SP nr 4 IV
13. SP nr 44 I
14. SP nr 44 IV
15. SP nr 4 III
16. SP nr 44 III
17. SP nr 4 II

Do rywalizacji klas V przystąpiło 10 zespołów
Klasyfikacja końcowa:
1. SP nr 24 I
2. SP nr 44 I
3. SP nr 44 III
4. SP nr 32
5. SP nr 7 I
6. SP nr 44 II
7. SP nr 7 II
8. SP nr 24 II
9. SP nr 7 III
10. SP nr 44 IV

Do rywalizacji klas VI przystąpiło 11 zespołów
Klasyfikacja końcowa:
1. SP nr 7 I
2. SP nr 44 II
3. SP nr 44 III
4. SP nr 7 II
5. SP nr 4 I
6. SP nr 7 III
7. SP nr 2 I
8. SP nr 2 II
9. SP nr 43 I
10. SP nr 44 I
11. SP nr 43 II

XXVII Mikołajkowego Turnieju Minisiatkówki – Kinder+Sport
Turniej rozgrywany był w dwóch halach sportowych. Zespoły w kategorii „2” i „4” dziewcząt i chłopców rywalizowali w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie. Natomiast drużyny „3” dziewcząt i chłopców rozgrywały swoje mecze w hali Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Smyczkowej 3.

Końcowa klasyfikacja „2” dziewcząt
1. MKS Skałka Annopol I, w składzie: Nadia Barszcz, Weronika Lenart, trener: Renata Ul
2. SKS Szóstka TPS Biała Podlaska I, w składzie: Agata Koprjaniuk, Julia Polubiec, Aleksandra Tarasiuk, trener: Bożena Gajewska
3. SP 24 Lublin I, w składzie: Natalia Krupa, Oliwia Wilczek, trener : Ewa Czuryło
4. SP 7 Lublin I
5. SP 32 I
6. SP 6 Biała Podlaska I
7. UKS Jagiellończyk Biała Podlaska I
8. SKS Szóstka II
9. SP 7 Lublin IV
10. UKS Olimp Opole Lubelskie I
11. MKS Skałka II
12. UKS Jagiellończyk Biała Podlaska II
13. SP 7 Lublin II
14. UKS Jagiellończyk Biała Podlaska IV
15. UKS Jagiellończyk Biała Podlaska III
16. SP 7 Świdnik IV
17. SKS Szóstka III
18. SP 6 Biała Podlaska II
19. SP 7 Świdnik II
20. UKS Jagiellończyk Biała Podlaska V
21. SP 7 Świdnik VI
22. MKS Avia Świdnik I
23. SKS Szóstka IV
24. SP 7 Świdnik III
25. SP 7 Lublin III
26. SP 7 Świdnik I
27 SP 24 II
28. SP 7 Lublin V
29. UKS Jagiellończyk Biała Podlaska VI
30. SP 6 Biała Podlaska III
31. UKS Olimp Opole Lubelskie II
32. UKS Olimp Opole Lubelskie IV
33. UKS Jagiellończyk Biała Podlaska VII
34. MKS Avia Świdnik II
35. SP 7 Świdnik V
36. MKS Avia Świdnik III
37. UKS Olimp Opole Lubelskie III

Klasyfikacja „3” dziewcząt
1. MKS Skałka Annopol I, skład: Oliwia Jabłońska, Natalia Nizioł, Natalia Rozmus, trener: Renata Ul
2. SKS Szóstka TPS Biała Podlaska I, skład: Weronika Czyblum, Julia Hołownia, Patrycja Iwaniuk, Weronika Pietruk, trener: Grzegorz Piszcz
3. UKS Jagiellończyk I Biała Podlaska w składzie; Hanna Janicka, Amelia Kozakiewicz, Karolina Piotrowska trener: Konrad Rechnio
4. SP 32 Lublin I
5. UKS Jagiellończyk I Biała Podlaska
6. UKS Jagiellończyk III Biała Podlaska
7. Międzyrzec I
8. SP 44 I
9. MKS II LO Chełm
10.SP 7 I
11.SP 24 I
12. Międzyrzec II
13. SP 44 II
14. UKS Tempo Chełm
15. SP 32 Lublin II
16. SP 44 III
17. SP 24 II
18. UKS Olimp I
19. Salos Lublin
20. MKS Avia
21. Skałka II
22. UKS Jagiellończyk IV Biała Podlaska
23. UKS Olimp II
24. Skałka III

Klasyfikacja końcowa „4” dziewcząt
1. UKS Jagiellończyk Biała Podlaska I w składzie: Aleksandaa Buczyło, Karolina Roman, Maria Dmochowska, Julia Kopania, Justyna Grabowska, trener: Izabela Łukaszuk;
2. SL Salos Kalina Lublin w składzie: Kinga Skrzypek, Aleksandra Bambuch, Alina Bratycza, Wikora Mrozek, trener: Czesław Gębala
3. SP 7 Lublin : w składzie: Katarzyna Pelczar, Dominika Modzelewska, Sandra Merska, Inga Woźniak trener: Krzysztof Stepanow
4. MKS AVIA Świdnik
5. UKS Jagiellończyk Biała Podlaska II
6. SP 44 I Lublin
7. SP 7 II Lublin
8. SP 44 II Lublin
9. UKS Jagiellończyk Biała Podlaska III

Klasyfikacja końcowa „2” chłopców
1. MKS Skałka Annopol I w składzie: Damian Ufniarz, Mikołaj Barszcz, Trębacz, trener: Józef Wojtaszek
2. UKS Tempo Chełm w składzie: Alan Kozik, Wiktor Foryś, Marcel Foryś, trener: Tomasz Rodakowski
3. UKS Serbinów Biała Podlaska I w składzie: Szymon Chałas, Artur Jędrych, trener: Joanna Biała-Sobieraj
4. UKS Olimp Opole Lub II
5. UKS Olimp Opole Lub I
6. SP 24 I
7. SP 24 II
8. UKS Olimp Opole Lub II
9. AS Łuków
10.SP 21 II
11.UKS Międzyrzecka Trójka
12.AS Łuków IV
13.SP 24 V
14.SP 24 III
15.SP 21 III
16.AS Łuków III
17.SP 21 I
18.UKS Serbinów III
19.UKS Serbinów II
20.SP 21 IV
21.AS Łuków II
22.UKS Serbinów IV
23.SP 24 IV
24.SP 1 Opole Lub I
25.SP 1 Opole Lub II
26.SP 1 Opole Lub III

Klasyfikacja końcowa „3” chłopców
1. MKS Skałka Annopol I w składzie: Kacper Trębacz, Kacper Bednarz, Konrad Plewa, trener: Józef Wojtaszek
2. UKS Serbinów Biała Podlaska I w składzie: Mikołaj Szymanek, Sebastian Mirończuk, Szymon Ostapski, trener: Maciej Sobieraj
3. MKS Skałka Annopol II w składzie: Jan Lipiec, Oliwier Lis, Mateusz Koślak, trener: Józef Wojtaszek
4. MKS Skałka III
5. MKS II LO Chełm
6. UKS Serbinów III
7. MKS AVIA
8. AS Łuków I
9. AS Łuków II
10. UKS Olimp I
11. UKS Tempo Chełm
12. UKS Olimp III
13. UKS Serbinów II
14. SP 21 I
15.UKS Olimp II
16.SP 24 I
17. SP 21 III
18. SP 21 IV
19. SP 21 II
20. UKS Olimp IV

Klasyfikacja końcowa „4” chłopców
1. UKS Serbinów Biała Podlaska I w składzie: Gabriel Ciesłik, Michał Ratajczak, Filip Kowieski, Bartosz Mazur, Oliwier Chodyka, trener: Joanna Biała Sobieraj
2. SP 21 I Lublin w składzie: Karol Budzyński, Tomasz Iwanicki, Mikołaj Zaborek, Kamil Momot, trener: Ewa Kołodziejczyk
3. SP Nałęczów I w składzie : Dariusz Wnuk, Mikołaj Cholajczyk, Jakub Pardyka, Albert Skoczek trener: A. Musiał
4. SP 21 II
5. UKS Serbinów II Biała Podlaska
6. SP 4 Lublin
7. SP Nałęczów II
8. SP 27 I
9. SP 27 II

Autor: Katarzyna Porębska