Końcowa klasyfikacja drużyn XIX Międzynarodowego Turnieju Minisiatkówki U-12 i U-13 chłopców w Częstochowie

W dniach 27-28 grudnia w Częstochowie rozgrywany był XIX Międzynarodowy Turniej Minisiatkówki w kategorii U-12 i U-13 chłopców. W zawodach udział wzięły najlepsze zespoły XXV Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport im. Marka Kisiela w Zabrzu oraz zespoły z Łotwy. W tym złoci medaliści w kategorii "4" chłopców - PSP 11 Kędzierzyn-Koźle, drużyna prowadzona przez trenera Marcina Nurskiego. Wspomniany zespół zwyciężył również w Częstochowie, w kategorii "4" chłopców.

Przez dwa dni w Częstochowie rozgrywany był Międzynarodowy Turniej minisiatkówki w kategorii U-12 i U-13, czyli "trójek" oraz "czwórek" chłopców.

Zawody rozgrywane były w dniach 27-28 grudnia 2019 roku w Hali Sportowej IX LO im K.C. Norwida, przy ul. Jasnogórska 8. W zmaganiach udział wzięły najlepsze zespoły XXV Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport im. Marka Kisiela w Zabrzu oraz zespoły z Łotwy.

W kategorii "3" chłopców zwyciężyła łotewska drużyna RIGAS VOLEJBOLA SKOLA I. Natomiast w kategorii "4" chłopców równych sobie nie miał sobie PSP 11 KĘDZIERZYN-KOŹLE, który w czerwcu w tej samej kategorii wygrał z Zabrzu.

Organizatorem turnieju był M- Volley Norwid Częstochowa, Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Zbigniew Markowski, który organizuje ten turniej od 2001 roku.

Klasyfikacja końcowa drużyn w kategorii U-12

1. RIGAS VOLEJBOLA SKOLA I – ŁOTWA 
2. UKS Jasieniak Gdańsk I
3. UKS Jedynka Międzyrzecz  
4. MKS Bzura Ozorków 
5. UKS Korona Bełchatów  
6. PKS PIAST PONIEC 
7. MKS BĘDZIN
8. SP 2 CZĘSTOCHOWA
9. UKS Jasieniak Gdańsk II   
10. EXACT SYSTEMS M-VOLLEY NORWID CZĘSTOCHOWA III 
11. EXACT SYSTEMS M-VOLLEY NORWID CZĘSTOCHOWA II  
12. UKS "Stars Volley" Częstochowa 
13. EXACT SYSTEMS M-VOLLEY NORWID CZĘSTOCHOWA IV 
14. RIGAS VOLEJBOLA SKOLA II – ŁOTWA 
15. EXACT SYSTEMS M-VOLLEY NORWID CZĘSTOCHOWA I   
 
MVP turnieju zostali w kategorii U-12

1. Błażej Jakubiszak -  UKS Jasieniak Gdańsk II   
2. Nikodem Szczepanik - SP 2 CZĘSTOCHOWA
3. Piotr Potrawa - MKS BĘDZIN
4. Paweł Czabajski - PKS PIAST PONIEC 
5. Kacper Czerwiński - UKS Korona Bełchatów  
6. Oliwier Kuropatwa - UKS Jedynka Międzyrzecz 
7. Alan Stachowiak - UKS Jedynka Międzyrzecz  
8. Ralfs Andreejevs - RIGAS VOLEJBOLA SKOLA II – ŁOTWA 
9. Wktor Aszyk - UKS Jasieniak Gdańsk I
10. Krzysztof Zasuń  - EXACT SYSTEMS M-VOLLEY NORWID CZĘSTOCHOWA III 
11. Szymon Szuszkiewicz - EXACT SYSTEMS M-VOLLEY NORWID CZĘSTOCHOWA II  
12. Adam Błaszczak - UKS "Stars Volley" Częstochowa 
13. Igor Wypchło - EXACT SYSTEMS M-VOLLEY NORWID CZĘSTOCHOWA IV
14. Olivers Briezkalns - RIGAS VOLEJBOLA SKOLA II – ŁOTWA 
15. Wiktor Świąć - EXACT SYSTEMS M-VOLLEY NORWID CZĘSTOCHOWA I   

Klasyfikacja końcowa drużyn w kategorii U-13
1. PSP 11 KĘDZIERZYN-KOŹLE 
2. MKS Bzura Ozorków  
3. UKS Jasieniak Gdańsk I  
4. IUKS „JEDYNKA POZNAŃ 
5. UMKS MOS Wola Warszawa      
6. KS Wifama Łódź  
7. MKS BĘDZIN  
8. EXACT SYSTEMS M-VOLLEY NORWID CZĘSTOCHOWA I   
9. MOSM TYCHY
10. PKS PIAST PONIEC 
11. KaEmKa STAROGARD GDAŃSKI  
12. UKS Jedynka Międzyrzecz
13. UKS Korona Bełchatów 
14. UKS Jasieniak Gdańsk II  
15. MKS OLAVIA OŁAWA    
16. EXACT SYSTEMS M-VOLLEY NORWID CZĘSTOCHOWA II   

MVP turnieju zostali w kategorii U-13

1. Antoni Kołodziejczyk - EXACT SYSTEMS M-VOLLEY NORWID CZĘSTOCHOWA II   
2. Kacper Sokołowski - MKS OLAVIA OŁAWA    
3. Franek Kłosowski - UKS Jasieniak Gdańsk II 
4. Franciszek Pacyński - UKS Korona Bełchatów 
5. Szymon Matuszewski - UKS Jedynka Międzyrzecz
6. Bartek Rajkowski - KaEmKa STAROGARD GDAŃSKI  
7. Maksymilian Wasiak - PKS PIAST PONIEC
8. Franciszek Furtok -  MOSM TYCHY
9. Kamil Kotowicz - EXACT SYSTEMS M-VOLLEY NORWID CZĘSTOCHOWA I   
10. Wojciech Wilczyński - MKS BĘDZIN 
11. Szymon Szcześniak - KS Wifama Łódź  
12. Jakub Barnaś - UMKS MOS Wola Warszawa 
13. Sebastian Frąckowiak - IUKS „JEDYNKA POZNAŃ 
14. Oskar Stawski - UKS Jasieniak Gdańsk I  
15. Szymon Pobrotyn - MKS Bzura Ozorków  
16. Aleksander Kopania - PSP 11 KĘDZIERZYN-KOŹLE 

Autor: Katarzyna Porębska/Materiały Organizatorów