Lębork: Finał Wojewódzki "3" dziewcząt

11 maja 2019 roku w Hali Miejskiej w Lęborku, przy ulicy Piotra Skargi odbył się Finał Wojewódzki Kinder+Sport w kategorii "3" dziewcząt. W finale wystąpiło 10 drużyn. Do Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport awans wywalczył zespół Szkoła Podstawowa Pępowo oraz UKS Wilki Chwaszczyno I.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy A oraz B, w których rozgrywano mecze systemem "każdy z każdym". Po dwie najlepsze ekipy wywalczyły awans do pierwszej czwórki.

W rundzie finałowej wszystkie mecze również rozgrywano systemem „każdy z każdym”. W tej części rywalizacji wszystkie spotkania wygrały zawodniczki ze Szkoły Podstawowej z Pępowa. Z kolei drugie miejsce wywalczyły młode siatkarki UKS Wilki Chwaszczyno I.

Wszystkie uczestniczki Finału Wojewódzkiego Kinder+Sport otrzymały dyplomy. Ponadto pierwsze trzy zespoły otrzymały nagrody rzeczowe oraz medale. Awans do finału ogólnopolskiego uzyskały SP Pępowo i UKS Wilki Chwaszczyno I.

Końcowa klasyfikacja drużyn Finału Wojewódzkiego "3" dziewcząt:
1. Szkoła Podstawowa Pępowo w składzie: Martyna Siecińska, Aneta Wiczling, Iga Wieczyńska, Martyna Byczkowska, Martyna Majkut, trener Marek Siemborski
2. UKS Wilki Chwaszczyno I w składzie: Zuzanna Śliwiak, Amelia Fiodorowicz, Aleksandra Buchowiecka, Martyna BruŹdziak, trener Katarzyna Przeperska