Lublin: Finał Wojewódzki

W ramach Finału Wojewódzkiego cyklu Kinder Plus Sport odbyło się łącznie dwa turnieje - jeden turniej chłopców, który został rozegrany 13 kwietnia 2019 roku w Świdniku oraz drugi dziewcząt, który odbył się 14 kwietnia 2019 roku również w Świdniku. Łącznie w tych turniejach brało udział 275 zawodniczek i zawodników.

Organizatorem rozgrywek, przy wsparciu finansowym Województwa Lubelskiego, na terenie woj. lubelskiego był Wydział Minisiatkówki WZPS w Lublinie, działający pod przewodnictwem Renaty Łapy, która pełniła również funkcję koordynatora rozgrywek. W kwestiach administracyjnych Wydział Minisiatkówki był wspierany przez osoby współpracujące z Biurem WZPS w Lublinie.

Cele organizacji zawodów minisiatkówki
- stworzenie atmosfery i warunków do dobrej zabawy oraz rozrywki dla dzieci poprzez aktywny wypoczynek,
- pokazanie dzieciom, że sport to nie tylko rywalizacja, ale także źródło nowych doświadczeń, przyjaźni oraz wspomnień na całe życie,
- przekazanie nauki, że poświęcenie i ciężka praca może pomóc osiągnąć sukces, ale także jak poradzić sobie z przegraną (niepowodzeniem),
- zachęcenie dzieci do podejmowania wyzwań sportowych oraz zaszczepienie elementarnych zasad rywalizacji, w tym zasad fair-play,
- ponadto głównym celem podczas eliminacji wojewódzkich było wyłonienie zespołów, które wezmą udział w finale wojewódzkim

- Zawody eliminacji lokalnych (miejskich i rejonowych) odbyły się dzięki wielkiemu zaangażowaniu osób ze środowisk lokalnych, od lat działających na rzecz rozwoju i upowszechniania siatkówki i minisiatkówki - m.in. w Annopolu, Białej Podlaskiej, Chełmie, Kraśniku, Międzyrzecu Podlaskim, Opolu Lubelskim, Świdniku, czy Tomaszowie Lubelskim. Wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w organizację tych zawodów za okazaną pomoc w imieniu Wydziału Minisiatkówki WZPS w Lublinie składam podziękowania - powiedziała Renata Łapa, Przewodnicząca Wydziału Minisiatkówki WZPS w Lublinie.

Wyniki Finału Wojewódzkiego
"2" chłopców

1. MKS Skałka Annopol skład: (Ufniarz Dorian, Barszcz Mikołaj, op. Józef Wojtaszek)
2. UKS Tempo Chełm skład: (Foryś Marcel, Foryś Wiktor, Kozik Alan, op. Wojciech Miszczuk)
3. SP Nałęczów skład: (Wójciok Nikodem, Michalski Adam, Banaszek Piotr – trener Adam Musiał)
4. UKS Dragon Wojcieszków
5. UKS Olimp Opole Lubelskie
6. UKS Serbinów Biała Podlaska
7. AS Łuków
8. SP 3 Świdnik
9. SP 21 Lublin (1)
10. MKS Avia Świdnik
11. MKS Kraśnik
12. SP 4 Łuków
13. SP 24 Lublin (1)
14. SP 21 Lublin (2)
15. SP 24 Lublin (4)

"3" chłopców
1. MKS Skałka Annopol (1) skład: (Trębacz Kacper, Badura Kacper, Plewa Konrad, op. Józef Wojtaszek)
2. MKS Skałka Annopol (2) skład: (Lis Oliwier, Lipiec Jan, Koślak Mateusz, op. Józef Wojtaszek)
3. UKS Serbinów Biała Podlaska (1) skład: (Szymanek Mikołaj, Ostapski Szymon, Mirończuk Sebastian, Gryciuk Mateusz, op. Joanna Biała-Sobieraj, Marciej Sobieraj)
4. UKS Serbinów Biała Podlaska (2)
5. MKS Skałka Annopol (3)
6. MKS Kraśnik
7. MKS Avia Świdnik
8. SP 32 Lublin
9. MKS II LO Chełm
10. UKS Serbinów Biała Podlaska (3)

"4" chłopców
1. UKS Serbinów Biała Podlaska (1) skład: (Mazur Szymon, Ratajczak Michał, Cieślik Gabriel, Chodyka Oliwier, Kowieski Filip, Wojewódzki Dawid, op. Joanna Biała-Sobieraj, Maciej Sobieraj)
2. SP 21 Lublin (1) skład: (Zaborek Mikołaj, Iwanicki Tomasz, Budzyński Karol, Momot Kamil, trener Kołodziejczyk Ewa, Fijołek Piotr)
3. SP 21 Lublin (2) skład: (Dudek Tytus, Bukowski Tomasz, Karwicki Mateusz, Wójcicki Hubert, trener Kołodziejczyk Ewa, Fijołek Piotr)
4. UKS Serbinów Biała Podlaska (2)
5. SP Nałęczów

"2" dziewcząt
1. MKS Skałka Annopol (1) skład: (Nadia Barszcz, Weronika Lenart, trener: Renata Ul)
2. UKS Jagiellończyk Biała Podlaska skład: (Amelia Kozakiewicz, Hanna Janicka, Karolina Piotrowska, trener: Konrad Rechnio, op. Izabela Łukaszuk)
3. SP 32 Lublin (op. Piotr Fijołek)
4. SKS Szóstka Biała Podlaska (2)
5. SKS Szóstka Biała Podlaska (1)
6. MKS Avia Świdnik (2)
7. UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski
8. SP 7 Lublin
9. SP 24 Lublin
10. UKS Tempo Chełm
11. UKS Sokół Tomaszów Lubelski (5)
12. UKS Sokół Tomaszów Lubelski (6)
13. MKS Skałka Annopol (2)
14. UKS Sokół Tomaszów Lubelski (7)
15. MKS Avia Świdnik (3)
16. UKS Olimp Opole Lubelskie

"3" dziewcząt

1. UKS Jagiellończyk Biała Podlaska skład: (Martyna Białecka, Magda Roślik, Magda Stopa, Gabrysia Walewander, trener - Konrad Rechnio, op. Izabela Łukaszuk)
2. SKS Szóstka Biała Podlaska (1) skład: (Weronika Czyblun, Julia Hołownia, Patrycja Iwaniuk, Weronika Piertruk, trener - Grzegorz Piszcz, op. Grzegorz Piszcz, Grzegorz Gajewski)
3. MKS Skałka Annopol skład: (Oliwia Jabłońska, Natalia Nizioł, Natalia Rozmus, Zofia Miksza, trener Renata Ul, op. Renata Ul)
4. UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski
5. UKS Start Tomaszów Lubelski
6. SP 32 Lublin
7. SP 7 Lublin
8. MKS Kraśnik (1)
9. MKS Avia Świdnik
10. MKS II LO Chełm
11. UKS Sokół Tomaszów Lubelski
12. MKS Kraśnik (2)

"4" dziewcząt
1. SL Salos Kalina Lublin skład: (Kinga Skrzypek, Alina Bratyczak, Wkiktoria Mrozek, Aleksandra Bambuch, Oliwia Kropiewicz, trener: Czesław Gębala)
2. UKS Jagiellończyk Biała Podlaska (1) skład: (Karolina Roman, Gabriela Bryta, Maria Dmochowska, Aleksandra Buczyło, Julia Kopania, Justyna Grabowska, trener: Izabela Łukaszuk)
3. UKS Jagiellończyk Biała Podlaska (2) skład: (Julia Muchla, Kornelia Najdyhor, Aleksandra Gałabuda, Magdalena Trochimiuk, Lena Mazurek, Zuzanna Usztwant, trener: Izabela Łukaszuk)
4. UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski
5. UKS Sokół Tomaszów Lubelski
6. SP 7 Lublin (2)
7. SP 7 Lublin (1)
8. MKS Kraśnik
9. MKS Avia Świdnik
10. UKS Start Tomaszów Lubelski

Autor: Katarzyna Porębska/Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w Lublinie