Tomasz Kryński: Kinder+Sport to bezcenne doświadczenie dla młodych zawodniczek i zawodników

- Radość, wsparcie oraz doping kibiców, zdrowa rywalizacja, czy zespołowość to tylko część pozytywnych aspektów, jakie dostrzegłem podczas zaciętych pojedynków. Uważam że, najfajniejsze jest to, że wszyscy uczestnicy poprzez udział w takim turnieju zbierają niezliczone doświadczenie, nie tylko w aspekcie sportowym, jak wzrost umiejętności, ale również w aspekcie społecznym, czy emocjonalnym. Uczą się funkcjonowania w grupie i odpowiedzialności tak niezbędnych rzeczy w dalszym życiu. Turniej ten to obowiązkowe przeżycie dla młodych siatkarzy i siatkarek na drodze ich przygody z siatkówką - powiedział Tomasz Kryński, wolontariusz Kinder+Sport w Zabrzu.

minisiatkówka.pl: W tym roku byłeś jedną z osób, która pracowała w biurze zawodów turniej Kinder+Sport. Możesz opowiedzieć, na czym polegała twoja praca?
Tomasz Kryński:
Moja praca na turnieju Kinder+Sport polegała głównie na obsłudze strony internetowej w zakresie wyników poszczególnej kategorii. Było to między innymi wprowadzanie końcowego rezultatu spotkania, nadzorowanie poprawności wyniku, czy ustalanie kolejności pojedynków danego dnia. Dodatkowo zajmowałem się ogólnopojętą organizacją turnieju, gdzie byłem odpowiedzialny za pakowanie oraz wydawanie pakietów startowych dla drużyn, udzielanie potrzebnych informacji dla trenerów i zawodników, a także za kontrolę nad odpowiednim przebiegiem zawodów.

Skąd w ogóle pomysł, żeby aktywnie włączyć się w organizację turniej Kinder+Sport?
Od wielu lat turniej Kinder+Sport organizowany jest w profesjonalny i umiejętny sposób, za co odpowiedzialna jest liczna grupa, stosownych ludzi zaangażowanych w ten projekt. Po otrzymaniu propozycji pracy, podczas tego turnieju nie zastanawiałem się ani chwili nad decyzją. Już wcześniej wiedziałem, jak wygląda przebieg całych rozgrywek i przyznam, że bardzo ucieszyłem się, iż będę mógł czynnie uczestniczyć, w tym wydarzeniu i swoją pracą pomoc w jego pozytywnym przebiegu.

Co jest najlepszego, najfajniejszego podczas turnieju Kinder+Sport?
Mimo, iż moja praca nie odbywała się głównie na hali sportowej, miałem okazje być świadkiem wielu fantastycznych boiskowych sytuacji. Radość, wsparcie oraz doping kibiców, zdrowa rywalizacja, czy zespołowość, to tylko część pozytywnych aspektów, jakie dostrzegłem podczas zaciętych pojedynków. Uważam że, najfajniejsze jest to, że wszyscy uczestnicy poprzez udział w takim turnieju zbierają niezliczone doświadczenie, nie tylko w aspekcie sportowym, jak wzrost umiejętności, ale również w aspekcie społecznym, czy emocjonalnym. Uczą się funkcjonowania w grupie i odpowiedzialności tak niezbędnych rzeczy w dalszym życiu. Turniej ten to obowiązkowe przeżycie dla młodych siatkarzy i siatkarek na drodze ich przygody z siatkówką.

To nie był twój pierwszy finał Kinder+Sport w Zabrzu.
Zgadza się, nie pierwszy raz biorę udział w tym turnieju. Poprzednio miałem przyjemność pomagać podczas finału, który miał miejsce w Częstochowie kilka lat temu. Była to wtedy moja pierwsza styczność z tym turniejem i pamiętam, jak wielkie wrażenie zrobiła na mnie organizacja oraz widok tylu młodych osób z pasją do siatkówki. Mam nadzieję, że duża część z nich będzie kontynuowała tę pasję z kolejnymi sukcesami i zadowoleniem.

Nie jest tajemnicą, że na co dzień sam jesteś od kilku już lat związany z siatkówką.

Już od kilkunastu lat sam jestem związany z siatkówką, która nauczyła mnie bardzo wielu rzeczy oraz pokazała jak wiele poświęcenia, ilości wyrzeczeń i motywacji potrzeba do osiągania satysfakcjonujących wyników w tej dziedzinie sportu. Co prawda, nigdy nie miałem okazji uczestniczyć, jako zawodnik w turnieju Kinder+Sport, to widzę ile pozytywnych wrażeń i umiejętności mogą zyskać wszyscy uczestnicy turnieju.

Na koniec, nie mogę nie zapytać. W 2020 roku również znajdziesz czas, żeby pomóc przy organizacji finału Kinder+Sport?

Pamiętam jak w czasie trwania turnieju pytałem się o datę kolejnej edycji. Już wtedy byłem nastawiony na kolejny tego typu turniej. Jeżeli tylko inne nieproszone aspekty życia nie pokrzyżują planów z wielka chęcią i przyjemnością znajdę czas i będę częścią jedynego tak fantastycznego turnieju minisiatkówki w Europie!

Autor: Katarzyna Porębska, fot. Archiwum prywatne