Turniej Miejski "2" chłopców w Gdańsku

Pierwszy Turniej Miejski w kategorii "2" chłopców województwie pomorskim w rozgrywkach Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving został rozegrany w Gdańsku.

W dniu 8 lutego 2020 roku w hali sportowej SP nr 42 W Gdańsku, mieszczącej się przy ul. Czajkowskiego 1 zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Trójmiasta Kinder Joy of moving w kategorii „2” chłopców.

W turnieju udział wzięło 29 zespołów z ośmiu klubów sportowych. W zawodach zagrało łącznie 67 młodych adeptów siatkówki. Podczas imprezy kibice głośno dopingowali młodych zawodników. Wszyscy uczestnicy turnieju Kinder Joy of moving otrzymali gadżety oraz dyplomy. Natomiast zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali medale ufundowane przez Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej oraz Pomorską Federację Sportu.

Nad sprawną organizacją turnieju czuwał Karol Fidyk. Zawody zostały rozegrane na czterech do tego przygotowanych odpowiednio boiskach. 29 zespołów w I fazie rozgrywek zostało podzielonych na 8 grup, po 3 i 4 drużyny w każdej grupie. W następnej fazie, drużyny podzielono na cztery grupy - trzy po 7 ekip i jedna 8 zespołów. W dalszej części pierwsze dwa zespoły z każdej grupy grały ze sobą krzyże o wejście do ścisłej czwórki. Reszta zespołów analogicznie grała o niższe miejsca.