Turniej Miejski "2" dziewcząt w Gdańsku

Pierwszy Turniej Miejski w kategorii 2" dziewcząt w województwie pomorskim w rozgrywkach Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving został rozegrany w Gdańsku.

15 lutego 2020 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 85 w Gdańsku, mieszczącej się przy ulicy Stolema 59 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Trójmiasta w Minisiatkówce „2” dziewcząt, zaliczane do I etapu Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving.

W turnieju udział wzięło 49 zespołów z dziewiętnastu klubów sportowych. W zawodach zagrały łącznie 104 młode zawodniczki. Organizatorem turnieju był Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z UKS Jasieniak. Nad sprawną organizacją turnieju czuwała Iwona Wilkowska. Podczas imprezy kibice głośno dopingowali młode siatkarki.

W I etapie rozgrywek drużyny zostały podzielone na dwanaście grup. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym". Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do dalszej części rozgrywek. Drużyny, które zajęły miejsca III, IV, V w swoich grupach zakończyły udział w rozgrywkach.

Następnym etapem było rozgrywanie spotkań systemem „krzyże”. Zespoły zostały tym razem podzielone na sześć grup, po cztery drużyny w każdej. Zwycięzcy z pierwszych i drugich lokat walczyli o wyższe miejsce. Z kolei zespołom, które zajęły 3 i 4 miejsce pozostała walka już o niższe pozycje.

Wszyscy uczestnicy turnieju Kinder Joy of moving otrzymali gadżety oraz dyplomy. Natomiast zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali medale ufundowane przez Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej oraz Pomorską Federację Sportu. Nagrody zawodniczkom wręczył Stanisław Kwiatkowski, prezes Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej.