Turniej Miejski "3" dziewcząt w Gdańsku

Pierwszy Turniej Miejski w kategorii "3" dziewcząt w województwie pomorskim w rozgrywkach Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving został rozegrany w Gdańsku.

16 lutego 2020 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 85 w Gdańsku, mieszczącej się przy ulicy Stolema 59 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Trójmiasta w Minisiatkówce „3” dziewcząt, zaliczane do I etapu Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving.

W turnieju udział wzięło 27 zespołów z dwunastu klubów sportowych. W zawodach zagrało łącznie 100 młodych zawodniczek. Organizatorem turnieju był Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej przy współudziale UKS Jasieniak. Nad sprawną organizacją turnieju czuwała Iwona Wilkowska. Podczas imprezy kibice głośno dopingowali młode siatkarki.

Wszyscy uczestnicy turnieju Kinder Joy of moving otrzymali gadżety oraz dyplomy. Natomiast zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali medale ufundowane przez Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej oraz Pomorską Federację Sportu.

W I etapie rozgrywek drużyny zostały podzielone na sześć grup. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym". Następnym etapem było rozgrywanie spotkań system „krzyże”. W dalszej kolejności, wygrane zespoły stworzyły grupę grającą o miejsca 1-6. Przegrani walczyli o miejsca 7-12. Krzyże zagrały również zespoły, które zajęły miejsca 3 i 4 w swoich grupach. Wygrani z tej części rozgrywek utworzyli grupę grającą o miejsca 13-18. Przegrani natomiast walczyli o miejsca 19-24. Drużyny, które zajęły piąte miejsca w eliminacjach tworzyły osobną grupę, która walczyła o miejsca 25-27.