Turniej Miejski w Miliczu

W Miliczu zostały rozegrane pierwsze zawody minisiatkówki w ramach cyklu Turnieju Volleymania Dolny Śląsk, który zaliczany jest do Turniejów Miejskich, czyli pierwszego etapu Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving.

W dniu  21 listopada 2020 roku w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Miliczu odbył się czwarty w sezonie 2020/2021 turniej w ramach programu Volleymania Dolny Śląsk, który zaliczany jest do cyklu Turniejów Miejskich w ramach Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving.

Został on zorganizowany przez Fundację Volley Wrocław oraz UKS "Dwójka” Milicz. Turniej współfinansowany był przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.  Zawody otworzył Karol Maksymiuk, trener główny programu Volleymania Dolny Śląsk.

W zawodach wzięło udział 110 zawodniczek klas IV–VI z terenu Dolnego Śląska. W kategorii „2” zgłosiły się 24 zespoły, a w kategoriach „3” i „4” po 9 zespołów. Łącznie rozegrano 170 meczów.

Dla uczestników turnieju oprócz sportowych emocji przygotowana została również zdrowa przekąska.

Autor: Katarzyna Porębska/Roman Danilewicz - koordynator rozgrywek minisiatkówki na Dolnym Śląsku.