Turniej Miejski w województwie wielkopolskim

W województwie wielkopolskim w tegorocznej edycji Turnieju Miejskiego Kinder+Sport udział wzięło 85 zespołów w kategorii "2", "3" i "4" dziewcząt i chłopców. Łącznie w zawodach zagrało 436 zawodniczek i zawodników.

Turnieje Miejskie Kinder+Sport w wszystkich trzech kategoriach rozgrywane były w miejscowości: Piła, Poniec oraz Komorniki. Co ciekawe do I etapu turnieju Kinder+Sport zgłosiło się znacznie więcej drużyn dziewcząt, niż chłopców!

Ilość uczestników w danej kategorii Turnieju Miejskiego Kinder+Sport 2019 w woj. wielkopolskim
"2"

dziewcząt: 31 drużyn/124 zawodniczki
chłopców: 15 drużyn/60 zawodników

"3"
dziewcząt: 13 drużyn/78 zawodniczek
chłopców: 8 drużyn/48 zawodników

"4"
dziewcząt: 14 drużyn/98 zawodniczek
chłopców 4 drużyny/28 zawodników

Łącznie:
dziewcząt: 58 drużyn/300 zawodniczek
chłopców 27 drużyn/136 zawodników

Klasyfikacja drużyn "2" dziewcząt (Piła)
1. Foot Volley Academy Kostrzyn 1
2. Foot Volley Academy Września 1
3. SP 12 Piła 2
4. PKS PIAST Poniec
5. SP 3 Wronki 1
6. SP 12 Piła 1
7. UKS HERKULES Otorowo
8. UKS  DWÓJKA Szamotuły 1
9. SP 12 Piła 3
10. Foot Volley Academy Kostrzyn 3
11. Foot Volley Academy Kostrzyn 2
12. SP 3 Wronki 2
13. KS INDRA Kaźmierz

Klasyfikacja drużyn "3" dziewcząt (Piła)

1. PKS PIAST Poniec 1
2. PKS PIAST Poniec 2
3. UKS DWÓJKA Szamotuły 1
4. SP 12 Piła 1
5. SP 12 Piła 2

Klasyfikacja drużyn "4" dziewcząt (Piła)

1. Foot Volley Academy Kostrzyn
2. PKS PIAST Poniec
3. SP 3 Wronki 1
4. SP 12 Piła 1
5. SP 12 Piła 2
6. SP 3 Wronki 2 

Klasyfikacja drużyn "2" dziewcząt (Komorniki)
1. SP Nr 10 Poznań 1
2. SP Nr 2 Komorniki 1
3. UKS JEDYNKA Września 1
4. UKS JEDYNKA Września 2
5. SP Nr 8 Krotoszyn 1
6. UKS AT Krotoszyn 1
7. SP Nr 4 Poznań 2
8. SP Nr 2 Komorniki 2
9. SP Nr 10 Poznań 2
10. SP Nr 4 Poznań 1
11. UKS JEDYNKA Września 3
12. SP Nr 8 Krotoszyn 2
13. SP Nr 2 Komorniki 3
14. UKS AT Krotoszyn 2
15. SP Nr 8 Krotoszyn 3
16. SMS Kamionki 1
17. SP Nr 10 Poznań 3
18. SMS Kamionki 3

Klasyfikacja "3" dziewcząt (Komorniki)
1. SP Nr 27 Poznań 1
2. SP CZESZEWO
3. SP w SIERAKOWIE
4. SMS KAMIONKI 2
5. SP Nr 10 Poznań 1
6. SP Nr 4 Poznań
7. SMS KAMIONKI 1
8. SP Nr 10 Poznań 2

Klasyfikacja "4" dziewcząt (Komorniki)
1. SP CZESZEWO
2. SP MIŁOSŁAW
3. UKS JEDYNKA Września 1
4. SP w SIERAKOWIE
5. SP Nr 4 Poznań
6. UKS JEDYNKA Września 2
7. SMS KAMIONKI
8. SP Nr 10 Poznań

Klasyfikacja "2" chłopców (Poniec)
1. PKS PIAST Poniec
2. ZSP nr 8 Poznań 1
3. ZSP nr 8 Poznań 2
4. TARNOVIA Volleyball Tarnowo Podgórne 3
5. SP 4 Poznań 1
6. TARNOVIA Volleyball Tarnowo Podgórne 1
7. SP nr 70 Poznań 1
8. SP Nr 8 Krotoszyn 3
9. SP Nr 8 Krotoszyn 2
10. SP 4 Poznań 2
11. SP Nr 8 Krotoszyn 1
12. TARNOVIA Volleyball Tarnowo Podgórne 2
13. UKS AT Krotoszyn
14. KS INDRA Kaźmierz
15. SP 70 Poznań 2

Klasyfikacja "3" chłopców (Poniec)
1. ZSP nr 8 Poznań
2. PKS PIAST Poniec
3. SP 4 Poznań
4. SP Miłosław
5. TARNOVIA Volleyball Tarnowo Podgórne 1
6. SP 4 Poznań 2
7. KS INDRA Kaźmierz
8. TARNOVIA Volleyball Tarnowo Podgórne 2

Klasyfikacja "4" chłopców (Poniec)

1. ZSP nr 8 Poznań
2. SP 4 Poznań
3. SP Miłosław 1
4. TARNOVIA Volleyball Tarnowo Podgórne 1

Autor: Katarzyna Porębska