Turnieje Miejskie w woj. pomorskim (podsumowanie)

W województwie pomorskim zostały rozegrane wszystkie Turnieje Miejskie w ramach Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving. W Otwartych Mistrzostwach Trójmiasta udział wzięło 145 drużyn i ponad 450 młodych zawodniczek i zawodników.

W lutym Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w Gdańsku zorganizował sześć turniejów minisiatkówki. Młodzi adepci siatkówki rywalizowali w kategorii "2", "3" i "4" dziewcząt i chłopców. Za sprawną organizację zawodów odpowiadała Iwona Wilkowska, Karol Fidyk oraz Adam Langner.

Wszyscy uczestnicy turnieju Kinder Joy of moving otrzymali gadżety oraz dyplomy. Natomiast zawodniczki i zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali medale ufundowane przez Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej oraz Pomorską Federację Sportu.

Łącznie w tych Turniejach Miejskich, które w województwie pomorskim noszą nazwę Otwarte Mistrzostwa Trójmiasta brało udział 452 zawodniczek i zawodników (296 dziewcząt i 156 chłopców). Dało to łączną liczbę 145 drużyn (95 dziewcząt i 50 chłopców).

I etap w liczbach
Kategoria "2" dziewcząt: 49 drużyny/104 zawodniczek
Kategoria "3" dziewcząt: 27 drużyn/100 zawodniczki
Kategoria "4" dziewcząt: 19 drużyn/92 zawodniczek

Kategoria "2" chłopców: 29 drużyn/67 zawodników
Kategoria "3" chłopców: 9 drużyny/30 zawodników
Kategoria "4" chłopców: 12 drużyn/59 zawodników

Łącznie dziewczęta: 95 drużyny/296 zawodniczek
Łącznie chłopcy: 50 drużyn/156 zawodników

Końcowa klasyfikacja "2" dziewcząt

1. KaEmKa 1
2. UKS „Jasieniak” 1
3. Akademia Siatkówki Daniela Plińskiego
4. UKS „Jasieniak” 3
5. UKS „Suchanik” 1
6. UKS Piast Kobylnica 1
7. Kwidzyn
8. UKS AS Trefl 1
9 . KaEmKa 3
10. UKS AS Trefl 5
11. UKS „Jasieniak” 2
12. UKS „Wilki” Chwaszczyno 2
13. UKS „Libero” Łebień
14. SN Gedania 1
15. UKS AS Trefl 2
16. APS Rumia 3
17. SP 9 Rumia 1
18. APS Rumia 1
19. KaEmKa 2
20. GKS Żukowo 2
21. UKS „Morena” Miastko 1
22. Gdyńska Akademia Siatkówki 1
23. SP 9 Rumia 2
24. SN Gedania 3
25. UKS „Jasieniak” 4
26. GKS Żukowo 1
27. UKS AS Trefl 3
28. Olimpijczyk
29. KS BAT Sierakowice
30. GKS Żukowo 3
31. UKS AS Trefl 6
32. KaEmKa 7
33. SP 85 1
34. UKS Piast Kobylnica 2
35. UKS „Wilki” Chwaszczyno 3
36. UKS Piast Kobylnica 3
37. UKS AS Trefl 4
38. GKS Żukowo 5
29. Gdyńska Akademia Siatkówki 2
40. SP 85 III
41. UKS „Wilki” Chwaszczyno 1
42. GKS Wieżyca 2011 Stężyca
43. KaEmKa 5
44. SPS Lębork 2
45. SPS Lębork 1
46. GKS Żukowo 2
47. UKS „Morena” Miastko 2
48. SN Gedania 2
49. SP 85 II

Końcowa klasyfikacja "3" dziewcząt
1. UKS „Jasieniak” 1
2. UKS Zatoka Puck 95
3. UKS AS Trefl 1
4. SPS Lębork 1
5. Gdyńska Akademia Siatkówki 1
6. Akademia Siatkówki Daniela Plińskiego 2
7. UKS Reda Ciechocino
8. SN Gedania 1
9. UKS „Jasieniak” 2
10. Akademia Siatkówki Daniela Plińskiego 1
11. Kwidzyn
12. UKS „Wilki” Chwaszczyno 1
13. KaEmKa 1
14. Gdyńska Akademia Siatkówki 2
15. KaEmKa 2
16. SPS Lębork 3
17. SP 42, UKS Suchanik
18. UKS „Piast” Kobylnica 2
19. KaEmKa 3
20. UKS „Piast” Kobylnica 1
21. SN Gedania 3
22. SN Gedania 2
23. GKS Wieżyca Stężyca
24. SPS Lębork 2
25. UKS „Wilki” Chwaszczyno 2
26. SPS Lębork 4
27. UKS AS Trefl 2

Końcowa klasyfikacja "4" dziewcząt

1. SP PĘPOWO
2. SPS LĘBORK I
3. UKS WILKI CHWASZCZYNO I
4. KAEMKA STAROGARD GDAŃSKI I
5. GDYŃSKA AKADEMIA SIATKÓWKI I
6. APS RUMIA I
7. UKS PIAST KOBYLNICA I
8. GEDANIA GDAŃSK II
9. UKS AS TREFL GDAŃSK I
10. UKS AS TREFL GDAŃSK II
11. SPS LĘBORK II
12. UKS JASIENIAK I
13. GDYŃSKA AKADEMIA SIATKÓWKI II
14. APS RUMIA II
15. UKS ZSS CZŁUCHÓW I
16. UKS WILKI CHWASZCZYNO II
17. GEDANIA GDAŃSK I
18. SP PĘPOWO II
19. KAEMKA STAROGARD GDAŃSK II

Końcowa klasyfikacja "2" chłopców

1. UKS AS TREFL GDAŃSK I 
2. UKS AS TREFL GDAŃSK II  
3. UKS ZSS CZŁUCHÓW I  
4. UKS JASIENIAK I 
5. KaEmKa Starogard Gdański I 
6. SPS LĘBORK I  
7. UKS JASIENIAK II  
8. SPS LĘBORK III  
9. SPS LĘBORK II  
10. SPS ŁEBIEŃ I  
11. UKS SUCHANIK I  
12. UKS AS TREFL GDAŃSK IV  
13. UKS ZSS CZŁUCHÓW II  
14. KaEmKa Starogard Gdański II  
15. SPS LĘBORK V  
16. UKS JASIENIAK IV 
17. UKS WILKI CHWASZCZYNO I  
18. UKS JASIENIAK V  
19. UKS AS TREFL GDAŃSK III  
20. SPS LĘBORK VIII
21. UKS JASIENIAK VI  
22. SPS ŁEBIEŃ II  
23. SPS LĘBORK VI  
24. UKS AS TREFL GDAŃSK V  
25. UKS SUCHANIK II  
26. SPS LĘBORK IV  
27. SPS LĘBORK VII  
28. UKS AS TREFL GDAŃSK VI  
29. UKS JASIENIAK III 

Końcowa klasyfikacja "3" chłopców
1. UKS JASIENIAK GDAŃSK I 
2. KaEmKa STAROGARD GD. I 
3. UKS AS TREFL GDAŃSK I  
4. UKS JASIENIAK GDAŃSK II  
5. UKS SUCHANIK  
6. KaEmKa STAROGARD GD. II  
7. KaEmKa STAROGARD GD. III  
8. KaEmKa STAROGARD GD. IV  
9. UKS WILKI CHWASZCZYNO   

Końcowa klasyfikacja "4" chłopców

1. TREFL Gdańsk I
2. UKS Jasieniak Gdańsk I
3. UKS Suchanik Gdańsk I
4. KaEmKa Starogard Gdański
5. UKS Jedynka Bytów I
6. TREFL Gdańsk II
7. UKS Jasieniak Gdańsk II
8. UKS Suchanik Gdańsk II
9. UKS Libero Łebień
10. UKS Suchanik Gdańsk III
11. UKS Jedynka Bytów II
12. SP 85 Gdańsk

Autor: Katarzyna Porębska, fot. Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej